نظر زبان آموز ها

در طول سال ها من افتخار کار با زبان آموزهای بسیاری را داشته ام که در ادامه می توانید نظر برخی از آنها را در مورد کلاس هایشان بخوانید.

زبان آموزها ها درباره کلاس های من چه می گویند؟

نظر در مورد کلاس زبان انگلیسی سجاد قائمی نژاد

سولماز:

همیشه وقتی که نتیجه یه امتحان برات خیلی مهمه و زمانت هم کمه، انتخاب یه استاد عالی و حرفه ای واقعا میتونه کمک کننده باشه. به جرات میتونم بگم آقای قایمی نژاد یکی از بهترین اساتیدی بودن که باهاشون کلاس داشتم. به کمک ایشون، من تونستم در زمانی  کوتاه( حدود دو ماه) نمره مورد نظرم رو درآیلتس آکادمیک (۷) کسب کنم. کاری که خیلی از اساتیدی که بهشون مراجعه کرده بودم غیرممکن میدونستنش. در هر حال به همه کسایی که دنبال یک استاد خوب هستند که واقعا بهشون کمک کنه توصیه می کنم در انتخاب این کلاس ها شک نکنن! به چند دلیل:

دلیل اول، ایشون علاوه بر حرفه ای بودن در تدریس زبان، به نظر من یه روانشناس هم هستن و واقعا توانایی این رو دارن که به دانشجوهاشون اعتماد به نفس لازم رو انتقال بدن. این مورد به من خیلی کمک کرد مخصوصا در روزهای نزدیک به امتحانم که واقعا تحت فشار و استرس بودم اگه کمکها و دلگرمیهای ایشون نبود مطمینا نمیتونستم نمره خوبی کسب کنم.

دلیل دوم که خیلی هم مهمه این هست که ایشون مطالب خیلی مهم که واقعا به درد دانشجوهاشون میخوره رو بهشون یاد میدن. درواقع بسیار دقیق نقاط ضعف و قوتتون رو تشخیص میدن وبهتون کمک میکنن. بنابراین نیاز نیست ساعتها تو کلاسهای خسته کننده وقتتون رو تلف کنید. تو این کلاس شما خلاصه و بسییااار مفید آموزش میبینید. بعلاوه، این موارد باعث میشه که کلاسهای ایشون هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ مالی به صرفه باشه.

دلیل سوم امکان استفاده از کلاسهای آنلاین هست. هرچند خود من در ابتدا کمی مردد بودم اما ارزش این کلاسها رو بیشتر ازهمه وقتی میفهمید که چند هفته به امتحانتون باقی مونده وزمان بیش از هرچیزی براتون مهمه!

دلیل چهارم، در دسترس بودن استاد از طریق اسکایپ به شما این امکان رو میده که نتایج آزمونهاتون رو راحت گزارش کنید و از راهنمایی های ایشون استفاده کنید.

خود من خیلی برای پیدا کردن یه استاد عالی وسواس به خرج دادم ووقت گذاشتم. دوست دارم شما از تجربه من استفاده کنید و واقعا بهتون توصیه می کنم از کلاسهای این استاد گرامی استفاده کنید واز نتیجش لذت ببرید. نتیجه ای که شاید درمورد خیلیا مسیر زندگیشون رو عوض کنه!

علی:

من با ایشان کلاس های تافل و جی ار ای رو داشتم و باید بگم تونستم به یکی از بزرگترین سختی های زندگیم که یادگیری زبان انگلیسی در سطح بالا بود با کمک ایشان غلبه کنم. تسلط ایشان به زبان انگلیسی و آزمون ها فوق العاده است و خیلی خوشحالم که هر دو آزمون رو با ایشان کار می کنم چون به نظرم داشتن یک استاد برای دو آزمونی که نقاط مشترکی دارند، در صورتی که استاد برنامه منسجمی داشته باشه میتونه بازده بالاتری داشته باشه تا اینکه با دو استاد به صورت جداگانه کار کنید و پیدا کردن استادی که در مهمترین ۳ آزمون بین المللی زبان انگلیسی تسلط کامل داره خیلی سخته من کلاس های آنلاین رو انتخاب کردم با اینکه همه دوستام بهم میگفتن این کارو نکنم و باید بگم فوق العاده راضیم به چند دلیل:

۱- راحتی: نیاز نیست برای داشتن کلاسی که باید مدتی اون رو داشته باشین و بهش عادت کنین احساس ناراحتی کنین، بودن در اتاق یا خونه خودتون که مطمئنا راحت ترین جا براتون هست و عدم حضور فیزیکی کس دیگری در کنارتون برای من خیلی تمرکز بیشتری فراهم میکنه

۲- انعطاف پذیری: با اینکه برای من خیلی کم این اتفاق افتاد (که اگر کلاس حضوری داشته باشید بیشتر خواهد شد مثل ترافیک)، اگر برای من مشکلی پیش میومد که نتونم در اون ساعت کلاس داشته باشم یا دیر به کلاس برسم با ایشان هماهنگ میکردم و ایشان هم همه تلاششون رو میکردن و میتونستیم در ساعت یا روز دیگه ای کلاس رو برگزار کنیم (برای من همیشه این اتفاق افتاد و از ایشان ممنونم)

۳- نبود کلاس های مناسب در محل سکونت: من ساکن مشهد هستم و یک بازه مناسبی رو برای پیدا کردن استاد خوب صرف کردم و با چند استاد صحبت کردم و تنها چیزی که در پاسخ به سوال من مشهود بود، تغییر دادن رای من از تافل به آیلتس بود! به جای اینکه واضح بیان کنند که تسلط آنها در این آزمون نیست سعی در تغییر نگرش من داشتند ولی پس از صحبت من با ایشان، به نکته ی ظریفی اشاره کردند: علاوه بر اینکه دانشگاه های امریکا معمولا نمره بالاتری در ایلتس نسبت به تافل می خواهند، لمس نمره شما در ایلتس هنوز برای اساتید دانشگاه های امریکا مشهود نیست، چون اکثر دانشجوهای دانشگاه های امریکا با تافل وارد آن دانشگاه شده اند و استاد مثلا میدونه که دانشجویی که پارسال گرفته و اسپیکینگ خوبی داره، نمره اسپیکینگ تافل رو ۲۶ شده و الان هم که فرضا بین دو دانشجو باید یکی رو انتخاب کنه و هر دو با یک شرایط هستند، ریسک نمیکنه و دانشجویی که نمره اسپیکینگ ۲۶ در تافل داره نه ۷ در آیلتس رو انتخاب می کنه و البته این موضوع کاملا منطقی است و شاید همه ی ما در مواجهه با این موضوع همین انتخاب رو انجام بدیم.

۴- زمان: تقریبا میشه گفت اگر کلاس حضوری داشته باشید، به همون اندازه ای که کلاس دارید وقت شما در رفت و آمد میگذره، و من اصلا این وضعیت رو دوست ندارم.

۵- امکانات: از نوشتن بر روی تخته دیجیتال و ارسال فایل اون برای من تا داشتن کل تاریخچه صحبت هامون تو اسکایپ که عالیه نکته مهم بعدی اعتماد به نفسی است که ایشان به من می دهند، خیلی وقت ها از آمادگی برای امتحان در این مدت کوتاه نا امید می شدم اما به صورت کاملا حرفه ای با روحیه ای که به من می دادند، دوباره من رو برای امتحان آماده میکردند و همین باعث پیشرفت بیشتر من شد. در این مدت رابطه بسیار صمیمی با ایشان داشتم و کاملا در کلاس ها احساس راحتی می کنم، شخصیت ایشان قطعا یکی از مهمترین دلایل من برای ورود به این کلاس ها و استمرار آن هاست و خوشحالم که دوستی بسیار خوب به جمع دوستانم افزوده شد.

در پایان از ایشان به خاطر همه ی زحماتی که در این چند ماه برای من کشیدند سپاسگزارم.

مصطفی: 

3 ویژگی که درباره کلاس زبان شما برای من جالب بوده:

۱- جدیت در درس دادن و درس خواستن از زبان آموزان

۲- فضای دوستانه و جذاب درکلاس

۳- تلاش برای شرکت دادن همه ی زبان آموزان در فعالیت های کلاسی (با نظر خواستن بیشتر از کسانی که به هر دلیلی کم تر در بحث ها شرکت می کنند یا تشویق افرادی که به اندازه ی کافی در بحث ها سهیم هستند).

حسن:

من در کلاس تمرین لهجه امریکایی که با ایشان داشتم، دو ویژگی اصلی ایشان نظر من را جلب کرد: یکی تسلط ایشان به مباحثی که آموزش می دهند و دیگری علاقه ایشان به یادگیری مطالب توسط دانشجو. جدیت و علاقه ایشان موجب شده بود که من هم نهایت تلاشم را در یادگیری و تمرین مباحث به کار ببندم و خوب نتیجه آن پیشرفت روز افزون که شاهدش بودم.

پریسا:

First I must say that I am proud to be your student. Then I must mention that these are some of the strengths of your class. One of the most important factors is that you don’t teach English just because it is your job. You teach English because you are eager your students learn English and every progress in your students makes you satisfied even more than themselves. One of the negative points of learning English for students is concentrating on grammar and your method of teaching gives an opportunity to your students to learn grammar while they are learning other skills without bothering from grammar. You don’t use a strict method for teaching and you change the atmosphere of the class whenever you distinguish that your students need a change in mode of teaching and this method makes your students eager to pay attention to your class. You use different methods for teaching and students like this diversity. You are a patient teacher and this is one of the most valuable features of teachers. You tolerate many mistakes of your students and try to solve their mistakes in different ways. And finally, as a tutor you are very reliable.

در ابتدا باید بگویم، افتخار می کنم که شاگرد شما هستم. سپس باید اشاره کنم که موارد زیر بعضی از نقاط قوت کلاس شما هستند. یکی از مهمترین فاکتورها این است که شما انگلیسی را صرفاً به دلیل اینکه شغل شماست تدریس نمی کنید. شما انگلیسی را تدریس میکنید چون مشتاقید که شاگردان شما آن را یاد بگیرند و هر پیشرفتی در دانش آموزان، شما را حتی بیشتر از خود آنها راضی می کند. یکی از نکات منفی روشهای یادگیری زبان انگلیسی، تمرکز بر گرامر است و روش آموزش شما، این فرصت را به دانش آموزان میدهد که گرامر را درحین یادگیری سایر مهارتهای زبان انگلیسی یاد بگیرند، بدون اینکه از گرامر خسته شوند. روش تدریس شما یک روش خشک و بدون انعطاف نیست و فضای کلاس را هر زمان که تشخیص می دهید دانش آموزان برای یادگیری نیاز به تغییر روش تدریس دارند، عوض می کنید و با این روش، توجه دانش آموزان به کلاس بیشتر می شود. تنوع روش تدریس که شما به کار می برید، همان چیزی است که دانش آموزان به آن علاقمند هستند. شما بسیار صبورهستید و این یکی از با ارزش ترین صفات یک معلم است. شما اشتباهات زیاد دانش آموزان خود را تحمل نموده و آنها را با روشهای مختلف اصلاح می نمایید. و نکته نهایی اینکه به عنوان یک معلم خصوصی، بسیار قابل اعتماد هستید.

هانیه:

I would like to say it was truly such a honor to be your student. because your class was the most enjoyable class that i have ever had! In my view, your special method to explain the words by making a story is the powerful point like kidnap, torture, ransom and … ,that we still mention it as a perfect teaching. The other thing is how much you care about accent. you were patient enough to correct our mistakes whenever we were speaking. and those tips about vowels and consonant and how they mix together was very useful for me and i am still using them. however, my other teachers don’t bother themselves to check our speaking and accent. Generally your class was not boring at all!besides you have kind of sense of humor that can really helps to never get tired. Finally that is why i can remember almost all of your statements and they really helped me to improve myself and follow your footsteps.

مهدی:

من که به شخصه واقعا به نحوه ی آموزش و تسلط تو در آموزش زبان شیرین انگلیسی اعتقاد کامل دارم. و بیشتر این شیرینی زبان برای من مربوط به نحوه ی تدریس و تسلط فوق العاده ی تو هستش. چیزی که تو کلاسهای تو برام لذت بخش بود نزدیکی کامل لغات و خصوصا اصطلاحات به زبان محاوره ی انگلیسی بود . من اقوامی خارج از کشور دارم که وقتی باهاشون انگلیسی صحبت میکنم کاملا متوجه میشم که لغات و اصطلاحاتی که به کار می برند خیلی با مطالبی که ما به عنوان آموزش زبان در کلاسهای آموزشی یاد میگیریم تفاوت داره اما نوع آموزش تو خیلی کمک میکنه که دقیقا روان و سلیس مثل یک Native امریکایی صحبت کنیم و این واقعا برای یک زبان آموز لذت بخشه. این فقط گوشه ایی از اعجاز تو در آموزش زبان بود که عنوان کردم.

الناز:

در کلاسهای شما از رخوت و دلهره همیشگی کلاسهای زبان خبری نبود و وقتی وارد کلاس میشدی انگار وارد یک دور همی دوستانه شدی که قرار هست با هم فیلم ببینیم و موزیک گوش بدیم شاید تنها دلهره من مقالاتی بود که باید در قالب شما قرار میگرفتیم و برای سایر همراهان بیان میکردیم اما حتی این مورد هم به علت انتخاب عناوین هیچان انگیز بسیار دلچسب میشد.آموختن انگلیسی در کلاسهای شما شیرین و دلپذیر بود قسمت بانمک ماجرا هم نوت بوک کوچک شما است که مثل کیف آقای ووپی هر کاری ازش بر میاد. تندرست و شاد باشید

رضا:

فقط یه جمله: جذاب ترین کلاس زبانی که دیدم!

رامین:

من اهل یکی از شهر های جنوبی ایران هستم و چون دورو برم کلاس جضوری خوب برای آیلتس پیدا نکردم مدتی به دنبال کلاس آیلتس آنلاین می گشتم که از طریق سایت ای اس ال ایران با شما آشنا شدم.  چیزی که بیشتر از همه منو تحت تاثیر قرار داد علاقه شما به یاد دادن زبان انگلیسی هست. اونقدر به روش های مختلف موضوع رو توضیح میدید که توی کلاس یاد بگیریم. اول دودل بودم کلاس آنلاین بردارم. به همین خاطر خواستم یه جلسه ثبت نام کنم تا اگه خوشم اومد ادامه بدم که خوشبختانه شما هم قبول کردید. چون اولین کلاس آنلاینم بود یه مقدار از کیفیت اینترنت و اینا ترس داشتم، اما الان می بینم با یه اینترنت ADSL معمولی هم کلاسمون کیفیت صوتی و ویدیوییش عالیه. به نظرم که کلاس متفاوتی هست. از نظر شخصیتی هم خیلی آدم خوبی هست و یه جاهایی که کار سخت میشه با شوخی و طنز باعث میشید آدم علاقش و انگیزش رو از دست نده. توی معرفی کلاستون گفتید ” کلاسی متفاوت” و من مطمئنم همه دانشجوهاتون به این “متفاوت بودن” اعتقاد داشته باشن.

امیر:

اگه بخوام از تمام حسن های کلاسی که با هم داشتیم رو بگم باید رمان بنویسم اما چند تا نکته برجسته تر داشت کلاسمون که میشه بهشون اشاره کرد:
۱- با اعتماد به نفسی که بهم میدادی واقعا میتونستم خوب صحبت کنم، بدون هیچ ترسی.
۲- جو دوستانه ای که بینمون بود خیلی به جذابیت کلاس اضافه میکرد.
۳- استادانه استاد بودی استاد!!!
۴- دانش آموز های جدید شک نکنید این استاد ارزشش رو داره که از شهر های دورتر برید پیشش چون بنده واسه هر جلسه کلاس ۴۰۰ کیلومتر مسیر رفت و برگشت رو طی می کردم و به نظرم ارزشش رو داشت.
پیروز باشی استاد.

توضیح سجاد قائمی نژاد:

ایشون از یکی از شهر های استان مازندران در کلاس من در رشت شرکت می کردند و یک شب رو در هتل می گذروندند تا روز بعد جلسه دومشون تشکیل بشه. البته الان با راه اندازی کلاس های آنلاین زبان انگلیسی من مشکل دور بودن از محل کلاس بر طرف شده و من تا الان افتخار تدریس زبان انگلیسی و آزمون های آیلتس، تافل وجی آر ای به دوستان زیادی از سرتا سر ایران و برخی کشورهای خارجی رو داشته ام.

سعید:

تو وقت کمی که بعد از خدمت سربازی داشتم در حدود دو ماه تونستم با زبان در حد متوسط به پایین تونستم امتحان تافل را با موفقیت بگذرونم و پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه ITU رو بگیرم. میتونم بگم مدیون شمام.
همه دوستان نکات مثبت رو گفتن و نیاز به تکرار نیست.
تنها نکته منفی در مورد خودم این بود که خیلی بهم اعتماد میکردید در مورد لغات زبان و سوالی ازم نمی پرسیدید سر کلاسا شاید بدلیل وقت خیلی کم بوده.
نتیجه کلاس شما اینه که الان اینجام 🙂

مهسا:

باید بگم هرکسی که در یادگیری زبان زمان براش مهمه و برای هدف خاصی قصد آزمون دادن داره،  داشتن کلاس با ایشان میتونه یکی از بهترین انتخاب هایی باشه که انجام میده. چون یقیناَُ در آخر به هیچ عنوان احساس تلف شدن وقت رو نخواهد کرد. من خودم  در کلاس های آیلتس رایج (حضوری توییکی از موسسه های معروف تهران) شرکت  میکردم اما بعد که با کلاس های آنلاین ایشان آشنا شدم کلاس زبان های دیگر رو وقت تلف کن میبینم. همچنین آقای قائمی نژاد بهترین راهنمایی بود که من تا حالا در زمینه ی زبان دیدم. امیدوارم شما هم با مصاحبت با ایشان به همین نتیجه برسید.

بهترین هارو براشون آرزو می کنم .


اگر شما در یکی از کلاس های من شرکت کرده اید، باعث افتخار من خواهد بود اگر نظر و تجربه خودتان را در فرم زیر بنویسید تا آن را بدون سانسور (!) با سایر زبان آموزان به اشتراک گذاشته و انتخابی آگاهانه تر را برای آنها فراهم آورید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به سجاد قائمی نژاد می‌باشد. کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب ای اس ال ایران تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.